Doplnkov

Migrácia z Wordpress WooComerce na Upgates

Čo všetko si môžete na Upgates previesť?

 • Produkty - varianty, parametre, obrázky, texty, ceny, zaradenie do kategórií, presmerovanie zo starých URL atď.
 • Kategórie - obrázky, texty, presmerovanie zo starých URL atď.
 • Zákazníkov - profil, emaly, adresy atď.
 • Objednávky
 • Články - Aktuality a klasické články.

Podrobnosti o možnostiach importu viď. dokumentácia CSV, XML a API.

O službe

Najskôr je potrebné vytvoriť skúšobný e-shop na stránke Upgates. Môžete exportovať údaje z vášho e-shopu WooCommerce (produkty, kategórie a zákazníkov) a potom ich importovať do Upgates vďaka službám partnerov Upgates.

Prečo a ako presunúť existujúci e-shop z Wordpress WooCommerce na Upgates

Mnohí začínajúci podnikatelia sa v začiatkoch rozhodnú pre bezplatný e-shop z finančných dôvodov, aby zistili, či sa ich podnikateľský plán uberá správnym smerom. Tento krok je v poriadku, kým sa e-shop nerozbehne a vy nezačnete zisťovať, aké funkcie, vylepšenia a ďalšie nástroje na podporu predaja vášmu e-shopu chýbajú.

V určitom okamihu podnikania sa objaví otázka, kam e-shop presunúť. Niekde, kde majú všetko premyslené, vyladené a za celým e-shopom stojí veľký tím ľudí a vám ako podnikateľovi odpadne starosť o technickú stránku e-shopu. Dôležitým faktorom pri rozhodovaní o prechode sú aj náklady na investíciu do e-shopu Woocommerce. Samotný systém Wordpress je zadarmo a samotné pluginy, ktoré by rozšírili WooCommerce o funkcie, ktoré by ste chceli, sú zvyčajne platené. A nie je to práve lacná záležitosť - sumy za pluginy začínajú od 500 do 1000 Kč, a to s neistou zárukou, že budú v budúcnosti pravidelne aktualizované a nebudú predstavovať potenciálne riziko hackerského útoku na e-shop. Každý zásuvný modul je vytvorený iným programátorom a niekedy je veľký problém so vzájomnou kompatibilitou.

Ponuka individuálnych prepojení cez agentúry:

Dáta môžete ľahko a rýchlo naimportovať do Upgates pomocou pripravených mostíkov, alebo vám migráciu môžu zaistiť externí špecialisti z nášho Marketplace. 

V první řadě je potřeba vytvořit si testovací e-shop na Upgates. Data do obchodu můžete následně nahrát importem (více zde), který však potřebuje mít obsah zpracovaný ve správném formátu dle naší dokumentace.

Data je možné do systému vložit pomocí API, XML, CSV.

Pokud s jejich editací nemáte zkušenosti, doporučujeme se obrátit na některého z uvedených poskytovatelů služby. Při kontaktu sdělíte z jakého systému budete přecházet, jaká data z něj jste schopni vytáhnout (pokud víte) a domluvíte se na podmínkách realizace a ceně zakázky. Ta může být pouze dílčí nebo kompletní na klíč.  

Obvykle se přenáší data jako:

 • kategorie,
 • produkty (včetně obrázků, popisů, stavů zásob, souvisejících produktů..),
 • zákazníci,
 • přesměrování URL adres,
 • články a aktuality
 • objednávky.

Vytvoriť e-shop30 dní na skúšku zadarmo

30 dní na skúšku zadarmo